سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

نبض بازار در دستان ماست

شماره تماس

۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

– ۰۲۱

phone icon ahanmarkaz
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

شماره تماس ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

-۰۲۱

phone icon ahanmarkaz

تسمه فولادی چیست

تسمه یکی از مقاطع فولادی بسیار پرکاربرد است که در بخش های مختلف صنایع کاربردهای متنوع را دارا است. تسمه‌های فولادی برش‌های مسطح و مستطیلی هستند که در ابعاد مختلف و در جنس ‌های مختلف تولید می‌گردد در طبقه‌بندی تسمه، به ۲ دسته از لحاظ جنس و فرآیند ساخت تقسیم می‌گردد.  تیم محتوای مجموعه آهن مرکز شما را به آشنائی با انواع تسمه فولادی دعوت می‌نماید.

انواع تسمه آهن بر مبنای فرآیند تولید

تسمه آهن فابریک

این تسمه آهنی از با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین تسمه‌های آهنی است. این تسمه با روش نوردگرم تولید می‌گردد. در فرآیند تولید تسمه فابریک در ابتدا مواد اولیه چون شمش و بیلیت در کوره حرارت داده می‌شود و در ادامه با رسیدن این مواد اولیه به درجه حرارت مشخص فرآیند نورد آغاز می‌گردد. مواد اولیه که در این بخش حالت خمیری دارند بعد از عبور از دهانه‌هایی، به شکل مقاطع مستطیلی شکل در می‌آیند.

تسمه ماشین کاری

برای تولید این تسمه آهنی از برگ‌های ورق فولادی استفاده می‌گردد. در فرآیند تولید این نوع تسمه‌ها گیوتین ورق‌های فولادی را در عرض‌های مشخص برش می‌دهند.

تسمه نوردی:

تسمه نوردی نیز یک مقطع فولادی مستطیل شکل است. فرآیند تولید تسمه نوردی مشابه فرآیند تولید تسمه فابریک است با این تفاوت که در فرآیند تولید تسمه نوردی از ماده اوّلیه شمش استفاده نمی‌گردد. در تولید تسمه نوردی معمولاً از برش‌های ورق‌های فولادی ST37 و یا مواد اوّلیه میان خطی بیلت استفاده می‌گردد.

تسمه ترانس

یکی دیگر از تسمه‌های آهنی، تسمه ترانس است. این تسمه از سایر تسمه‌های فولادی دیگر ساخته می‌گردد. تسمه ترانس در ضخامت‌های بسیار دقیق تولید می‌گردد و این کار به واسطه ماشین‌آلات پیشرفته و پیچیده صورت می‌گیرد. معمولاً تسمه‌های ترانسی دارای دقتی در حد دهم میلی‌متر هستند.

تسمه فولادی-آهن مرکز
آهن مرکز- تسمه فولادی

انواع تسمه آهن بر مبنای جنس

 • تسمه آهنی

نسخه‌های آهنی عموماً با فولادهای با درصد کربن بسیار پایین تهیه می‌گردد. این نوع تسمه‌ها انعطاف‌پذیری بسیار مناسبی دارند و از خاصیت چکش خواری خوبی برخوردار هستند.

 • تسمه گالوانیزه

این نوع تسمه‌ها از مواد اولیه‌ای ساخته شده‌اند که به وسیله یک لایه از روی پوشیده شده‌اند. این نوع تسمه‌ها در مقابله با رطوبت و خوردگی بسیار مقاومت بالائی دارند. این نوع تسمه در مقایسه با تسمه‌های فولادی قیمت بالاتری دارد.

 • تسمه استیل

این نوع تسمه، یکی از پرکاربردترین تسمه‌ها است. آلیاژهای کروم و نیکل در ساختار این محصول سبب شده است این تسمه مقاومت بسیار بالائی در برابر سایش، حرارت و خوردگی داشته باشد. این نوع تسمه در صنایع کشتی سازی کاربرد گسترده‌ای دارد. این نوع تسمه در دوگرید ۳۰۴ و ۳۱۶ تولید می‌گردد.

تسمه استیل ۳۰۴

این نوع تسمه یکی از مناسب‌ترین و مرغوب‌ترین تسمه‌های موجود است. این نوع تسمه‌ها از جهت انعطاف‌پذیری و شکل پذیری در وضعیت بسیار مناسبی است. این نوع تسمه‌ها در مقابل زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است و در پروژه‌های پتروشیمی، پزشکی و صنایع غذائی کاربرد گسترده دارد.

تسمه استیل ۳۱۶

این نوع تسمه مقاومت بسیار بالائی در برابر شرایط سخت دارد. این نوع تسمه‌ها در مقابل حرارت بسیار بالا و رطوبت زیاد، مقاومت بسیار بالائی دارد.

تسمه فولادی-آهن مرکز
آهن مرکز-تسمه فولادی

سایر تسمه‌های فولادی

تسمه طناب سیمی:

تسمه‌های طناب سیمی از سیم‌ها و رشته‌های فولادی تابیده در هم تهیه می‌گردند. این نوع تسمه‌ها از مقاومت بسیار خوب و مناسبی برخوردار است و انعطاف پذیری مناسبی نیز دارند. تسمه‌های طناب سیمی به طور معمول از ۱۹ الی ۳۸ سیم و ۶ یا ۷ رشته تشکیل شده‌اند. این نوع تسمه‌ها در دو مدل عمده تهیه می‌گردند تسمه مغزی مستقل و تسمه مغزی الیافی تسمه مغزی مستقل از استحکام و مقاومت مناسب‌تر برخوردار است.

تسمه گرد الیافی

این تسمه‌ها از الیاف فیلامتنی ساخته شده است. این تسمه خود به ۳ نوع تسمه‌های الیافی بی‌انتها، تسمه دوچشمی، تسمه گرد الیافی چندپایه تقسیم می‌گردد.

تسمه مش فلزی

این نوع تسمه‌ها از فولادهای ضد کربن و کربن دار تهیه می‌گردد. این نوع تسمه‌ها برای جا به جایی صفحات فلزی و میله‌های قطر بالا کاربرد گسترده دارد. این تسمه‌ها شامل سه استاندارد است که عبارت است از تسمه کار سنگین، تسمه کار متوسط و تسمه کار سبک.

مجموعه  آهن مرکز با سالها فعالیت در زمینه تهیه انواع تسمه های فولادی آماده ارائه مشاوره در زمینه تهیه انواع تسمه های فولادی به شما عزیزان است.

کاربرد تسمه‌ آهنی

 • کاربرد در ساخت انواع لوازم خانگی
 • کاربرد در ساخت درب و پنجره آکاردئونی
 • کاربرد گسترده در صنعت بسته بندی
 • کاربرد در ساخت گریتینگ برای پوشش کف
 • کاربرد در صنایع مخابرات
 • کاربرد در ساخت بادبند و اتصالات آن
 • کاربرد در اتصال تیرآهن

تسمه فولادی-آهن مرکز
آهن مرکز-تسمه فولادی

کارخانه‌های تولید تسمه:

 • کارخانه تولید تسمه فولاد کوهپایه
 • کارخانه تولید تسمه نورد یزد
 • کارخانه تولید تسمه آریان فولاد
 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه تولید تسمه غفاری

تسمه فولادی-آهن مرکز
آهن مرکز – تسمه فولادی

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تسمه:

عوامل متعددی بر قیمت نهائی تسمه‌های فولادی تأثیرگذار است. یکی از مهم‌ترین عواملی که بر قیمت نهائی این محصول تأثیر می‌گذارد، مواد اولیه تولیدی است. استفاده از مواد اوّلیه پوشانده شده با روی و یا استفاده از شمش‌ها و بیلیت‌ها در تولید تسمه، می‌تواند تأثیرات متفاوتی را بر قیمت نهائی محصول بگذارد. جریان دیگر که در قیمت محصول نهائی، موثر است، شیوه تولید است. اصولاً تسمه‌های فابریک و ترانس نسبت به سایر تسمه‌ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 


مجموعه آهن مرکز با سالها تجربه در زمینه تهیه و توزیع انواع مقاطع فولادی و با بکارگیری متخصصین توانمند آماده ارائه خدمات به شما عزیران در تهیه انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی است.برای خرید و همچنین مشاهده انواع تسمه فولادی از لینک زیر میتوانید استفاده نمائید
.

برای خرید انواع تسمه فولادی کلیک نمایید

WWW.AHANMARKAZ.IR

کارخانه فولاد منظومه

کارخانه فولاد منظومه – یکی از مجموعه های بسیار فعال و پر کار در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی خصوصا نبشی و ناودانی شرکت صبا فولاد منظومه است

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه نبشی ظهوریان

کارخانه نبشی ظهوریان – کارخانه ظهوریان یکی از کارخانه های معتبر در این زمینه است . محصولات تولیدی در این مجموعه از کیفیت و مرغوبیت بسیار ب

ادامه مطلب »
لوله گازی

کارخانه نبشی نستا

کارخانه نبشی نستا – از جمله تولید کنندگان با کیفیت نبشی در کشور عزیزمان ایران می توانیم به کارخانه فولاد نستا اشاره نماییم.

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد نبشی و ناودانی از مقاطع فولادی هستند که هم کارکردهای مختلفی در بخش صنعت داشته  و هم در پروژه های ساختمانی کاربرد

ادامه مطلب »
ورق تاراز

کارخانه ورق تاراز

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل یاران

پروفیل یاران

پروفیل یاران – از جمله تولید کنندگان مطرح لوله و پروفیل در سطح کشور می توان به کارخانه لوله و پروفیل یاران اشاره نمود

ادامه مطلب »
پروفیل صابری

پروفیل صدرا

پروفیل صدرا – یکی از کارخانه های بسیار مهم و توانمند در زمینه تامین زنجیره فولادی کشور،شرکت لوله و پروفیل صدرا تهران است

ادامه مطلب »
پروفیل

پروفیل صابری

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل جهان

پروفیل جهان

پروفیل جهان – یکی از کارخانه ها و برند های بسیار معتبر و نام آشنا در زمینه تولید پروفیل،کارخانه لوله و پروفیل جهان پارس است

ادامه مطلب »

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

مجموعه آهن مرکز با نام تجاری پولاد نشان گستران فردا و با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تهیه انواع آهن آلات و مقاطع فولادی و تامین‌ مایحتاج اساسی پروژه های صنعتی و عمرانی، با سرلوحه قرار دادن منشور اخلاقی و ارائه مشاوره و کارشناسی دقیق، آماده ارائه کالا و خدمات با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان عزیز است. مجموعه ما با مهیا نمودن بانک اطلاعات بسیار قوی در زمینه انواع تیر آهن و هاش، انواع میلگرد، انواع ورق های صنعتی و ساختمانی، انواع پروفیل سنگین و سبک، انواع لوله های صنعتی و ساختمانی و سایر مقاطع فولادی، با شما تا انتخاب بهترین و مناسب ترین کالا همراه خواهد بود. <<اعتماد شما سرمایه ماست>>

آدرس : بازار آهن (آهن مکان) فاز نهم مرکزی دفتر فروش (آهن مرکز)


ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه ۸:۳۰ الی ۱۸ پنجشنبه ها: ۸:۳۰ الی ۱۳


تلفن: ۷۴ ۹۳۶ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۳۱ ۹۷۹ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵ -۰۲۱

مجوزهای کسب و کار

logo-samandehi

تمامی حقوق این سایت برای شرکت پولاد نشان گستران فردا (آهن مرکز) محفوظ است

©۱ ۲۰۲ Ahanmarkaz