سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

نبض بازار در دستان ماست

شماره تماس

۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

– ۰۲۱

phone icon ahanmarkaz
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

شماره تماس ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

-۰۲۱

phone icon ahanmarkaz

ورق ضد سایش چیست ، ورق ضد سایش چیست ، ورق ضد سایش چیست ، ورق ضد سایش چیست

ورق ضد سایش چیست

امروزه در صنعت یکی از دغدغه های اصلی، جریان استهلاک و فرسایش بخش های مختلف قطعات و سازه ها می باشد. سایش غیرمنتظره می تواند منجر به شکست سازه شود، بنابراین استفاده از مواد مناسب برای اطمینان از اینکه پوشش سطحی باعث نابودی غیرقابل پیش بینی ساختار یا قطعات  نمی شود، اهمیت دارد. در حالی که فولاد به طور کلی دارای مقاومت عالی در برابر سایش است، همه فولادها یکسان نیستند. انواع مختلفی از فولاد وجود دارد که مخصوصا برای جلوگیری از سایش ساخته می شوند و به عنوان فولادهای ضد سایش شناخته می شوند. ورق ضد سایش، یک ورق فولادی آلیاژی با کربن بالا است. به این صورت که ورق ضد سایش با توجه به دارا بودن کربن، سخت تر است و به علت اضافه شدن آلیاژها، شکل پذیر و دربرابر هوا مقاوم هستند. تیم محتوای مجموعه آهن مزکز شما را به آشنایی با انواع ورق های ضد سایش دعوت می نماید.

خرید ورق ضد سایش-آهن مرکز
varagh zede sayesh-ahanmarkaz.ir

انواع ورق ضد سایش

این شیت ها در بازار در دو مدل تولید داخل ( ورق ضد سایش فولاد مبارکه ) و محصول خارجی مانند ورق ضد سایش هاردوکس ، ورق ضد سایش دورستات ، ورق ضد سایش کرسابرو ، دیلیدور ، راک استار و MMK موجود می باشد. مجموعه آهن مرکز آماده اراِئه خدمات فروش در زمینه انواع ورق های ضد سایش داخلی و خارجی به شما عزیزان می باشد.

خرید ورق ضد سایش-آهن مرکز
ورق ضدسایش – ahanmarkaz.ir

ورق ضد سایش ۴۰۰

ورق ضد سایش ۴۰۰ به میزان ۰.۷ درصد سیلیسیم، ۰.۳ تا ۰.۴ درصد کربن، ۱.۴ درصد کروم، ۰.۶ درصد مولیبدن، ۱.۵ درصد نیکل، ۱.۶ درصد منگنز و میزان های بسیار کمی از آلیاژ های گوگرد، فسفر و بور در خود دارد. ناگفته نماند این مقادیر متغیر بوده و با توجه به میزان ضخامت محصول میزان C, Ni, Cr, Mo تغییر می پذیرد.

ورق ضد سایش ۴۵۰

ورق ۴۵۰   همچنین دارای ۰.۷ درصد سیلسیوم، ۰.۲۶ درصد کربن، ۱.۴ درصد کروم، ۰.۶ درصد مولیبیدن، ۱.۵ درصد نیکل، ۱.۶ درصد منگنز و مقادیر کمی فسفر، گوگرد و بور می باشد. این محصول همچنین مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش و انقباض دارد. برینل ۴۵۰ از ورق های مقاوم به سایش قابلیت جوش پذیری و اتصال پذیری بالایی داشته از همین رو عمر محصول به مراتب بیشتر می شود.

ورق ضد سایش ۵۰۰

شیت مقاوم به سایش ۵۰۰ به همین ترتیب دارای ۰.۷ درصد سیلسیوم، ۰.۳ درصد کربن، ۱.۵ درصد کروم، ۰.۶ درصد مولیبیدن، ۱.۵ درصد نیکل، ۱.۶ درصد منگنز و بازهم مقادیر بسیار کمی از عناصر گوگرد، فسفر و بور در آن موجود است.

ورق ضد سایش ۶۰۰

این محصول که میزان سختی برینل آن بین ۵۶۰ تا ۶۴۰ و ضخامت آن بین ۸ تا ۵۰ میلیمتر متغیر است با کاربرد آن در سازه منجر به کاهش وزن کلی ساختمان تا میزان ۱۵ درصد می شود.

ورق ضد سایش دورسات

این محصول توسط کشور اتریش و تحت فرآیند کوئنچ مستقیم تولید می گردد. ترکیبات شیمیایی خاص موجود در این محصولات مقاومت محصول را در برابر سایش بالا برده، ضمن آنکه دو قابلیت جوش و ماشینکاری را افزایش داده است. این محصول در برینل های ۴۰۰ تا ۶۰۰ موجود بوده که نیازی به رنگ آمیزی یا ترمیم سطح محصول نیست.
استفاده از این محصول به دلیل مقاومت و عمر بالا موجب کاهش هزینه های تعمیر و تعویض می شود از همین رو به طور گسترده در فولاد سازی، تولید سیمان، ادوات کشاورزی، لایروبها، فولاد سازی، ماشین سازی و… کاربرد دارد.

ورق ضد سایش دیلیدور

ورق های مقاوم به سایش دیلیدور در گرید های متفاوتی موجود می باشد که اغلب در فن ها، تیغه های برش، معادن سنگ، شوت و سیلوها، دامپ تراک ها، باکت و شاول و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق ضد سایش ولدوکس

 ولدوکس نام تجاری نوعی ورق فولادی ضد سایش است. این فولاد به علت داشتن عناصر آلیاژی کمتر، استحکام بالایی دارد. همین استحکام سبب شده تا در صنعت عمران یا خودرو کاربرد داشته باشد. گرید های مختلف ورق ولدوکس از ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ موجود است و ضخامت آن بین ۴ تا ۱۴۰۰ میلی متر متغیر است. از خواص مشهور دیگر ورق ولدوکس، جوش پذیری مناسب آن است.

ورق ضد سایش کرسابرو

چقرمگی بالا، خواص جوشکاری مطلوب و شکل پذیری مناسب از ویژگی های اصلی این نوع ورق ضد سایش است. خواص ضد سایشی ورق کرسابرو ۵۰ درصد بیشتر از فولادهای معمولی است. عناصر آلیاژی اصلی آن کروم، مولیبدن و تیتانیوم است و در روغن کوئنچ می شود. صنایع معدن، سیمان و فولادسازی از اصلی ترین استفاده کنندگان ورق ضد سایش کرسابرو هستند.

ورق ضد سایش راک­ استار

مهم ترین گرید فولاد ضد سایش راک استار ۴۰۰ است. ورق ضد سایش راک استار با عملیات حرارتی کوئنچ تمپر تولید می شود. همچنین ترکیب منحصر به فردی از سختی، شکل پذیری و چقرمگی دارد. این ورق ضد سایش با درصد کربن کم ساخته می شود، بنابراین خواص جوشکاری مناسبی دارد. این ورق ها اغلب با ضخامت های ۶ تا ۷۵ میلی متر عرضه می شود.

عوامل موثر بر خاصیت ضد سایشی ورق ها

بر روی میزان ضد سایش بودن ورق های فولادی عوامل بسیار تاثیر گذار هستند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرید ورق ضد سایش-آهن مرکز
ورق ضدسایش – ahanmarkaz.ir

درصد کربن

کربن نقش مهمی در خاصیت ضد سایشی فولاد دارد؛ زیرا سختی و چقرمگی فولاد را افزایش می‌دهد. اما اضافه کردن کربن بیش از حد به فولاد، استحکام کششی فولاد را کاهش می ‌دهد و آن را ترد و آسیب‌ پذیر می کند.

پدیده کارسختی

دلیل دیگر پدید آمدن خواص ضد سایشی در فولاد ریشه در پدیدۀ کارسختی دارد. حین شکل دادن این قطعات، اعوجاج بسیار زیادی در شبکۀ کریستالی فولاد به وجود می آید. این اعوجاج سبب شکل گیری عیوبی می شود که مانع از حرکت نابجایی ها در سطح فولاد شده و سختی را به شدت افزایش می دهند. هرچقدر روند شکل دهی این ورق های فولادی سیکل های بیشتری را طی کند، سختی، بیشتر خواهد شد.

عملیات کوئنچ تمپر

عامل اصلی سختی بالای فولادهای ضد سایش، کوئنچ یا سریع سرد کردن پس از عملیات فولادسازی است. سرعت بالای سرمایش سبب می شود اندازۀ دانۀ فولاد در ریزترین حالت خود قرار بگیرد. پس از کوئنچ کردن، لازم است عملیات تمپر انجام گیرد تا تردی کاهش یابد و چقرمگی فولاد افزایش یابد.

کاربرد ورق های ضد سایش

ساخت تجهیزات معادن و صنایع استخراج

ساخت تجهیزات حفاری

ساخت ماشین آلات نظامی

ساخت تجهیزاتی که به طور پیوسته در استهلاک قرار دارند

 

مجموعه آهن مرکز با سالها تجربه در زمینه فروش انواع مقاطع فولادی و با بکارگیری متخصصین توانمند آماده ارائه خدمات به شما عزیران در تهیه انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی است. برای خرید و همچنین مشاهده انواع ورق ضد سایش از لینک زیر میتوانید استفاده نمائید

برای خرید ورق ضد سایش کلیک نمائید

WWW.AHANMARKAZ.IR

کارخانه فولاد منظومه

کارخانه فولاد منظومه – یکی از مجموعه های بسیار فعال و پر کار در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی خصوصا نبشی و ناودانی شرکت صبا فولاد منظومه است

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه نبشی ظهوریان

کارخانه نبشی ظهوریان – کارخانه ظهوریان یکی از کارخانه های معتبر در این زمینه است . محصولات تولیدی در این مجموعه از کیفیت و مرغوبیت بسیار ب

ادامه مطلب »
لوله گازی

کارخانه نبشی نستا

کارخانه نبشی نستا – از جمله تولید کنندگان با کیفیت نبشی در کشور عزیزمان ایران می توانیم به کارخانه فولاد نستا اشاره نماییم.

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد نبشی و ناودانی از مقاطع فولادی هستند که هم کارکردهای مختلفی در بخش صنعت داشته  و هم در پروژه های ساختمانی کاربرد

ادامه مطلب »
ورق تاراز

کارخانه ورق تاراز

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل یاران

پروفیل یاران

پروفیل یاران – از جمله تولید کنندگان مطرح لوله و پروفیل در سطح کشور می توان به کارخانه لوله و پروفیل یاران اشاره نمود

ادامه مطلب »
پروفیل صابری

پروفیل صدرا

پروفیل صدرا – یکی از کارخانه های بسیار مهم و توانمند در زمینه تامین زنجیره فولادی کشور،شرکت لوله و پروفیل صدرا تهران است

ادامه مطلب »
پروفیل

پروفیل صابری

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل جهان

پروفیل جهان

پروفیل جهان – یکی از کارخانه ها و برند های بسیار معتبر و نام آشنا در زمینه تولید پروفیل،کارخانه لوله و پروفیل جهان پارس است

ادامه مطلب »

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

مجموعه آهن مرکز با نام تجاری پولاد نشان گستران فردا و با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تهیه انواع آهن آلات و مقاطع فولادی و تامین‌ مایحتاج اساسی پروژه های صنعتی و عمرانی، با سرلوحه قرار دادن منشور اخلاقی و ارائه مشاوره و کارشناسی دقیق، آماده ارائه کالا و خدمات با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان عزیز است. مجموعه ما با مهیا نمودن بانک اطلاعات بسیار قوی در زمینه انواع تیر آهن و هاش، انواع میلگرد، انواع ورق های صنعتی و ساختمانی، انواع پروفیل سنگین و سبک، انواع لوله های صنعتی و ساختمانی و سایر مقاطع فولادی، با شما تا انتخاب بهترین و مناسب ترین کالا همراه خواهد بود. <<اعتماد شما سرمایه ماست>>

آدرس : بازار آهن (آهن مکان) فاز نهم مرکزی دفتر فروش (آهن مرکز)


ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه ۸:۳۰ الی ۱۸ پنجشنبه ها: ۸:۳۰ الی ۱۳


تلفن: ۷۴ ۹۳۶ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۳۱ ۹۷۹ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵ -۰۲۱

مجوزهای کسب و کار

logo-samandehi