سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

نبض بازار در دستان ماست

شماره تماس

۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

– ۰۲۱

phone icon ahanmarkaz
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

شماره تماس ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵

-۰۲۱

phone icon ahanmarkaz

چهار پهلو و کاربرد آن

چهار پهلو جزو مقاطع فولادی است که در بخش­های مختلف پروژه­های صنعتی و ساختمانی کاربرد گسترده دارد. چهار پهلو پروفیل­های مربعی شکل توپری هستند که در جنس­ها و ابعاد مختلف تولید می­گردد و هر جنس و آلیاژ آن مناسب استفاده در بخش­های مختلف است. پروفیل چهار پهلو شباهت بسیار زیادی به تسمه دارد و علاوه بر آن از مقاومت بسیار بالایی  نیز برخوردار است.

تیم تولید محتوای مجموعه آهن مرکز شما را به آشنایی بیشتر با این محصول دعوت می­نماید.

چهار پهلو-آهن مرکز
آهن مرکز- چهار پهلو

فرآیند تولید چهار پهلو

به طور کلی چهار پهلو به ۳ روش مختلف تولید می­گردد که هر یک از این روش­های تولید در نهایت محصولی با کیفیت متفاوتی را تولید می­نماید.

روش نورد گرم

در روش تولید چهار پهلو به روش نورد گرم در ابتدا شمش ها (برای دیدن و مشاهده جداول قیمتی شمش کلیک نمایید) در کوره حرارت داده شده. در ادامه و پس از افزایش دمای مواد اولیه، آنها از میان غلتک­ها عبور کرده و در طی این فرآیند شکل آنها تغییر کرده و ضخامت آنها کاسته شده و طول آنها افزایش می­یابد. این فرآیند و بالا رفتن دمای مواد اولیه سبب می­گردد، چهار پهلوهایی که بدین روش تولید می­گردد از ظاهر چندان مناسبی برخوردار نباشند و برای بخش­هایی که کیفیت ظاهری و نمای پروژه از اهمیت زیادی برخوردار باشد، چندان توصیه نمی­گردد.

روش نور سرد

یکی دیگر از روش­های تولید چهار پهلو، نورد سرد است. در این روش دیگر مواد اولیه و شمش­ها حرارت نمی­ بیند و مرحله کوره حذف می­گردد و مواد اولیه و شمش­­ها به طور مستقیم وارد غلتک­ها می­شود.

در این روش به علت عدم وجود حرارت در فرآیند تولید محصول با کیفیت­ تر و ظاهری مناسب­تر بدست می ­آید.

روش ترانسی

این نوع فرآیند تولید چهار پهلو، یکی از بهترین و دقیق ­ترین چهار پهلو را  تولید می­ کند. در این روش در ابتدا مواد اوّلیه در کوره حرارت دیده و در ادامه فرم می­ گیرند. چهار پهلوها بعد از حرارت دیدن در چندین مرحله فرآیند نورد را طی می­کنند و از غلتک­های مختلف عبور می ­کنند و بعد از این مرحله سطح چهار پهلو به دقت پرداخت می ­شود.

چهار پهلو ترانس از سطحی بسیار صاف و صیقلی برخوردار است. و ابعاد آن بسیار دقیق می باشد. معمولاً طول چهار پهلو های ترانس  بین ۴ الی ۶ متر است.

چهار پهلو فابریک

در فرآیند تولید چهار پهلو مواد اولیه دارای تفاوت­هایی است. در تولید چهار پهلو ترانس، نورد گرم و سرد از مواد اولیه و شمش ­هایی استفاده می ­شود که دارای ناخالصی است اما در فرآیند تولید چهار پهلو فابریک از شمش­ های کاملاً خالص و فابریک استفاده می­گردد، همین جریان کیفیت محصول نهایی را به شدت تحت تأثیر قرار می ­دهد و کیفیت آن را به شدت افزایش می­دهد.

چهار پهلو-آهن مرکز
آهن مرکز- چهار پهلو

انواع چهار پهلو از لحاظ جنس اولیه

چهار پهلو از مواد اولیه مختلفی تهیه می­گردد که هر کدام از آنها ویژگی­ها و کارکردهای مختلفی را دارند.انواع این چهار پهلو عبارت است از:

چهار پهلو با فولاد ST37

این نوع فولاد یکی از متداول­ترین مواد اولیه در ساخت چهار پهلو­ها است. این نوع چهار پهلو به واسطه خاصیت فولاد ST37، دارای ویژگی است من جملۀ شکل ­پذیری و استحکام بسیار مناسب و بالا.  این نوع چهار پهلو به علت وجود کروم در ماده اولیه از مقاومت بسیار مناسبی نیز برخوردار است. این نوع چهار پهلو در صنایع دفاعی، کشتی سازی، خودرو سازی و …. کارکرد فراوان دارد.

چهار پهلو با فولاد ST44

این نوع چهار پهلو از قابلیت جوش پذیری و استحکام بسیار بالا و مناسبی برخوردار است. این چهار پهلو در ساختار اولیه خود میزان بیشتری از عنصر کربن را دارد و همین جریان سبب افزایش چشمگیر مقاومت این چهار پهلو می­گردد.

چهار پهلو با فولاد ST52

این نوع از چهار پهلو از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. در ساختار این چهار پهلو عنصری همچون سیلسیم، منگنز و کربن وجود دارد که سبب ویژگی­هایی چون قابلیت جوش مناسب، شکل پذیری بالا و… شده است. این نوع چهار پهلو به علت داشتن ویژگی­های خاص در صنایع متعددی چون قطعه سازی، راه سازی، پل سازی و… کاربرد گسترده دارد.

چهار پهلو CK45b

در ماده اولیه این چهار پهلو عنصر کربن کم است علاوه بر این چهار پهلو عناصر سیلسیم و منگنز نیز موجود است. این عوامل سبب شده است این چهار پهلو از مقاومت کششی بسیار بالایی برخوردار گردد. این چهار پهلو به علت داشتن این ویژگی­ها برای کارکردهای مختلفی چون ساخت پایه دستگاه­ها و اسکلت برخی از سازه­ ها بسیار پرکاربرد است.

چهار پهلو MO40

در این نوع چهار پهلو مقادیر زیادی عنصر کروم به کار رفته است که همین جریان سبب افزایش مقاومت چهار پهلو در برابر خوردگی می­شود. این نوع چهار پهلو از شکل­ پذیری بسیار بالا و مناسبی برخوردار است و طول عمر بالایی دارد.

چهار پهلو برنج

در این نوع چهار پهلوها، ماده اولیه تولید، فلز برنج است این چهار پهلو از مقاومت بسیار بالا و مناسبی برخورد است و دارای ظاهری بسیار صاف، صیقلی و زیبا است و همین جریان سبب کارکرد این چهار پهلو در ساخت انواع وسایل تزئینی شده است.

چهار پهلو آلومینیومی

چهار پهلوی آلومینیومی از ماده اولیه آلومینیوم تهیه می­ گردد و مهم­ترین ویژگی آن سبک بودن آن است. این نوع چهار پهلو در کنار داشتن وزن بسیار مناسب از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار است. این نوع چهار پهلو خود انواع مختلفی دارد که عبارت است از :

چهار پهلوی آلیاژی ۲۰۱۴

چهار پهلوی آلیاژی ۶۰۶۳

چهار پهلوی آلیاژی ۷۰۰۰

چهار  پهلو- آهن مرکز
آهن مرکز- چهار پهلو

کاربرد چهار پهلو:

چهار پهلو به علت دارا بودن ویژگی­های خاص از کارکردهای بسیار متنوع­ ای نیز برخوردار است که از جمله می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کاربرد در ساخت مبلمان­های اداری و خانگی
  • کاربرد گسترده در ساخت ابزار­های صنعتی
  • کاربرد در ساخت حفاظ­های مختلف
  • کاربرد در ساخت سیستم­های هیدرولیکی
  • کاربرد در تهیه شاسی­های ماشین­های سنگین و سبک
  • کاربرد در ساخت ریل آهن
  • کاربرد در ساخت سازه­ ها

ابعاد چهار پهلو

چهار پهلوها در ابعادهای مختلفی تولید می­گردد که هر یک از آنها دارای کارکردهای مختلفی است. متداول­ترین ابعادی که از این محصول تولید می­گردد عبارت است از ۴*۴، ۱۰*۱۰، ۱۵*۱۵، ۱۸*۱۸، ۲۰*۲۰، ۲۵*۲۵، ۳۰*۳۰، الی ۱۰۰*۱۰۰

عوامل مؤثر بر قیمت چهار پهلو

قیمت چهار پهلو به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از مهم­ترین آنها روش تولید چهار پهلو است. قیمت چهار پهلو ترانسی، فابریک، نوردی با یکدیگر متفاوت است.

علاوه بر این جریان مواد اولیه و آلیاژهای به کار رفته در تولید چهار پهلو نیز بر قیمت نهایی این محصول تأثیرگذار است. در کنار این عوامل سایز و کارخانه تولید کننده نیز از عوامل مؤثر بر قیمت چهار پهلو است.

مجموعه آهن مرکز با سالها تجربه در زمینه تهیه و توزیع انواع مقاطع فولادی و با بکارگیری متخصصین توانمند آماده ارائه خدمات به شما عزیران در تهیه انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی است.برای خرید و همچنین مشاهده انواع  چهار پهلو  از لینک زیر میتوانید استفاده نمائید

برای خرید انواع چهار پهلو کلیک نمائید

WWW.AHANMARKAZ.IR

کارخانه فولاد منظومه

کارخانه فولاد منظومه – یکی از مجموعه های بسیار فعال و پر کار در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی خصوصا نبشی و ناودانی شرکت صبا فولاد منظومه است

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه نبشی ظهوریان

کارخانه نبشی ظهوریان – کارخانه ظهوریان یکی از کارخانه های معتبر در این زمینه است . محصولات تولیدی در این مجموعه از کیفیت و مرغوبیت بسیار ب

ادامه مطلب »
لوله گازی

کارخانه نبشی نستا

کارخانه نبشی نستا – از جمله تولید کنندگان با کیفیت نبشی در کشور عزیزمان ایران می توانیم به کارخانه فولاد نستا اشاره نماییم.

ادامه مطلب »
www.ahanmarkaz.ir

کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد نبشی و ناودانی از مقاطع فولادی هستند که هم کارکردهای مختلفی در بخش صنعت داشته  و هم در پروژه های ساختمانی کاربرد

ادامه مطلب »
ورق تاراز

کارخانه ورق تاراز

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل یاران

پروفیل یاران

پروفیل یاران – از جمله تولید کنندگان مطرح لوله و پروفیل در سطح کشور می توان به کارخانه لوله و پروفیل یاران اشاره نمود

ادامه مطلب »
پروفیل صابری

پروفیل صدرا

پروفیل صدرا – یکی از کارخانه های بسیار مهم و توانمند در زمینه تامین زنجیره فولادی کشور،شرکت لوله و پروفیل صدرا تهران است

ادامه مطلب »
پروفیل

پروفیل صابری

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ آهن مرکز منشور اخلاقی نبض بازار در دستان ماست جداول وزنی سؤالات متداول راهنمای خرید درباره ما تماس با ما

ادامه مطلب »
پروفیل جهان

پروفیل جهان

پروفیل جهان – یکی از کارخانه ها و برند های بسیار معتبر و نام آشنا در زمینه تولید پروفیل،کارخانه لوله و پروفیل جهان پارس است

ادامه مطلب »
فولاد سمانته

فولاد های سمانتاسیون

فولادهای سمانتاسیون یکی از فولادهای پرکاربرد در صنایع مختلف فولادهای سمانتاسیون است. فولادهای سمانته، فولادهایی هستند که سختی سطح آنها افزایش یافته است اما عمق

ادامه مطلب »
فولاد vcn

فولاد vcn

فولاد vcn – فولادهای VCN 100 یکی از فولادهای آلیاژی است که به نام فولادهای ۱.۹۵۱۱ نیز معروف است.خرید فولاد صنعتی

ادامه مطلب »

فولاد MO40

فولاد MO40 فولاد، یکی از پرکاربردترین مواد در صنایع مختلف است. امروزه کم­تر صنایعی را می ­توان یافت که آلیاژهای مختلف فولاد در آن کاربرد

ادامه مطلب »

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

همکاران و تامین کنندگان بخش تولید

مجموعه آهن مرکز با نام تجاری پولاد نشان گستران فردا و با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه تهیه انواع آهن آلات و مقاطع فولادی و تامین‌ مایحتاج اساسی پروژه های صنعتی و عمرانی، با سرلوحه قرار دادن منشور اخلاقی و ارائه مشاوره و کارشناسی دقیق، آماده ارائه کالا و خدمات با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان عزیز است. مجموعه ما با مهیا نمودن بانک اطلاعات بسیار قوی در زمینه انواع تیر آهن و هاش، انواع میلگرد، انواع ورق های صنعتی و ساختمانی، انواع پروفیل سنگین و سبک، انواع لوله های صنعتی و ساختمانی و سایر مقاطع فولادی، با شما تا انتخاب بهترین و مناسب ترین کالا همراه خواهد بود. <<اعتماد شما سرمایه ماست>>

آدرس : بازار آهن (آهن مکان) فاز نهم مرکزی دفتر فروش (آهن مرکز)


ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه ۸:۳۰ الی ۱۸ پنجشنبه ها: ۸:۳۰ الی ۱۳


تلفن: ۷۴ ۹۳۶ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۳۱ ۹۷۹ ۵۵۵ -۰۲۱  —  ۲۳ ۹۱۷ ۵۵۵ -۰۲۱

مجوزهای کسب و کار

logo-samandehi

تمامی حقوق این سایت برای شرکت پولاد نشان گستران فردا (آهن مرکز) محفوظ است

©۱ ۲۰۲ Ahanmarkaz